Asortyment

Strona główna|Fliz do słomy

NASZA MISJA

Dbamy o Twoje produkty w każdych warunkachw zgodzie z naturą
Folie stretch
Folia stretch
Folia pre stretch
Folie bezgilzowe coreless
Siatki do palet
Rolnictwo
Folia do bel
Folia pryzmowa
Folia podkładowa
Siatka okrywowa
Fliz do słomy
Sznurek rolniczy
Siatka do bel
Taśma naprawcza
Opał
Pellet Premium
Brykiet drzewny
Brykiet torfowy
Węgiel kamienny

Fliz do słomy – agrowłóknina ExpertTex

Czym jest fliz do słomy?

Najkrócej mówiąc jest to najskuteczniejsza ochrona dla bel słomy, siana i zboża. Fliz to niezwykle wytrzymały i oddychający materiał ochronny. Dzięki temu jest to skuteczna alternatywa dla okrywania bel plandeką lub folią.

Otulina do słomy zapewnia wiele korzyści:

Wytrzymałość: Fliz ochronny w odróżnieniu od folii rolniczych jest wyjątkowo wytrzymały na długotrwałe oddziaływanie słońca i wiatru. Maksymalną trwałość zapewnia staranne tkanie oraz odpowiednia gramatura. Fliz ochroni bele słomy nawet podczas silnego wiatru. Jest to pierwszy argument, by stosować fliz zamiast folii kiszonkarskich, które szybko zostaną poszarpane przez porywisty wiatr.

Wentylacja: Dobry przepływ powietrza zapewnia odparowanie wilgoci. Jest to kolejny argument zachęcający do stosowania tej specjalnej agrowłókniny do słomy. Pod plandeką lub folią kiszonkarską gromadzi się wilgoć. Są to warunki do tworzenia się pleśni i gnicia słomy. Jest to zrozumiałe, ponieważ nawet najlepsza folia pryzmowa nie jest materiałem dedykowanym do zabezpieczenia słomy.

Materiał oddychający: Fliz charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz pary. Eliminuje przyczyny powstawania pleśni i grzybów.

Żywotność – fliz to materiał wielosezonowy! Inwestycja w agrowłókninę do słomy opłaca się ze względu na wielosezonową żywotność tego produktu.

Fliz czy plandeka – co jest ekonomiczniejsze?

Jednorazowy zakup flizu może wydawać się droższą inwestycją niż folia lub plandeka. Zachęcamy jednak, żeby w trosce o Państwa budżet wziąć pod uwagę kwestie, które powinny mieć dla Państwa niebagatelne znaczenie:
1) trwałość flizu (ma wpływ na dłuższą żywotność), dzięki której rzadziej wymieniamy fliz na nowy
2) lepszą jakość wytworzonej słomy przykrytej flizem

Biorąc powyższe pod uwagę dochodzimy do wniosku, że fliz to najkorzystniejsze rozwiązanie również pod ekonomicznym względem.

Specyfikacja

Szerokość [m] Długość [m]
9,8 12,5
9,8 25
10,4 12,5
10,4 15,8
10,4 25
12 25
13 25
15,6 12,5
15,6 25